Dodano: 2010-03-22, UKS „3 Wodnik Wolsztyn” już trenuje!

Dnia 16 marca, dokładnie o godzinie 6:00 odbył się pierwszy trening pływaków z Wodnika. Wszyscy z zapałem rozpoczęli swoją przygodę ze sportem. Klub liczy ok. 35 osób, które trenują w 3 grupach szkoleniowych. Zajęcia odbywają się w godzinach rannych i popołudniowych. Wśród trenujących są uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadpodstawowych z Wolsztyna, oraz innych sąsiednich miejscowości.


W rok po otwarciu pływalni w Wolsztynie powstała w naszym mieście nowa, atrakcyjna dyscyplina sportowa jaką jest pływanie. W UKS„3 Wodnik Wolsztyn” trenują dziewczynki i chłopcy. Pływanie jest alternatywą dla istniejących już dyscyplin jak męska piłka ręczna, piłka nożna, lekka atletyka, żeglarstwo i innych. Jest to również dyscyplina sportu, która niesie ze sobą małe zagrożenie kontuzjami związanymi z uprawianiem sportu. Ćwiczenia fizyczne w wodzie wszechstronnie rozwijają organizm, zapewniając prawidłowy rozwój.
Treningi prowadzi wykwalifikowana kadra trenersko/ instruktorska. Głównym szkoleniowcem jest trener II klasy, absolwent AWF Poznań, mgr Krzysztof Bimkiewicz.


W treningach pomagają mu jeszcze instruktorzy sportu o specjalności – pływanie.


Zainteresowane osoby, umiejące dobrze pływać, chcące doskonalić się i rywalizować z innymi, prosimy zgłosić się pod adres e – mali 3wodnik@gmail.com.

 

Pływalnia Wolsztyn

Pływalnia Wolsztyn
ul. Komorowska 2
64-200 Wolsztyn
Telefon: 68 347-43-60
Fax: 68 347-43-69

NIP 923-16-62-958
email: plywalnia@wolsztyn.pl
stat4uOsób online: 3
Wszystkie prawa zastrzeżone UM Wolsztyn by www.plywalnia.wolsztyn.pl 2008 - 2024. Projekt strony i wykonanie: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.plywalnia.wolsztyn.pl)