27.05.2022, Ograniczony dostęp do obiektu

UWAGA: w dniu 29 maja 2022r. w godz. 9:30 - 14:00, ze względu na amatorskie zawody pływackie dla dzieci "HOP do WODY" niecka sportowa będzie wyłączona z użytkowania.

Klienci bez żadnych przeszkód mogą korzystać z niecki rekreacyjnej, sauny i pozostałych atrakcji wodnych.

Za ewentualne utrudnienia PRZEPRASZAMY


19.05.2022, Amatorskie zawody pływackie -

W dniu 29.05.2022r. o godz. 10:00 w Pływalni Miejskiej w Wolsztynie odbędą się AMATORSKIE zawody pływackie
"HOP DO WODY".


Do udziału w zawodach zapraszamy dzieci z roczników 2009 - 2015r.   (szczegóły w regulaminie).

W trakcie zawodów w bezpośrednim sąsiedztwie basenu odbędzie się PIKNIK RODZINNY :-) :-) :-)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY 

UWAGA: od godz. 9:30 do godz. 14:00 niecka sportowa będzie NIECZYNNA dla Klientów.


19.05.2022, REGULAMIN:Amatorskie zawody pływackie -

REGULAMIN: Amatorskie zawody pływackie - "HOP do WODY"  


04.04.2022, komunikat
 

Szanowni Klienci

Wobec licznych emocji, które wywołuje wprowadzenie nowego Regulaminu pragnę wyjaśnić kilka podstawowych kwestii, dlaczego należało zmodyfikować stary Regulamin Ogólny Pływalni Miejskiej w Wolsztynie.

 

  • Stary, już nieobowiązujący regulamin, w całości wykluczał możliwość prywatniej nauki pływania za wynagrodzeniem, cyt:


„pkt.47 Zabrania się prowadzenia na terenie pływalni bez zezwolenia kierownictwa jakiejkolwiek działalności zarobkowej, a w szczególności działalności handlowej, marketingowej i usługowej, w tym rozprowadzania ulotek, sprzedaży towarów, oferowania
i wykonywania usług, w tym prywatnej nauki pływania za wynagrodzeniem”

 

  • Nowy Regulamin jest liberalny i umożliwia, bez żadnych przeszkód prowadzenie nauki pływania za wynagrodzeniem, cyt:

 

„pkt.6. Prowadzenie zajęć nauki pływania i doskonalenia pływania odbywa się wyłącznie na podstawie ważnej umowy z MOSiR w Wolsztynie na wynajem torów bądź umowy na prowadzenie zajęć instruktorskich”.

 
Komercyjne Szkółki Pływackie muszą tylko podpisać umowę wynajmu torów lub umowę instruktorską. Jest to standardowa praktyka, w pełni transparentna,  która z powodzeniem jest stosowana na innych obiektach.

  • Prowadzenie jakiejkolwiek działalności gospodarczej, zawsze obciążone jest ponoszeniem kosztów z tego tytułu. Tak jest również w przypadku wspomnianych umów (rezerwacji torów lub instruktorskiej).
  • Osoby prowadzące działalność gospodarczą w prywatnych, państwowych obiektach, ponoszą koszty wynajmu, dzierżawy, użytkowania.
  • Pragnę zauważyć, że to MOSiR w Wolsztynie ponosi wszelkie koszty przygotowania obiektu (podgrzanie wody,  uzdatnienie wody, oświetlenie, zapewnienie bezpieczeństwa, sprzątanie, obsługa osobowa, eksploatacja, naprawy i wiele wiele innych) na potrzeby, między innymi, umożliwienia prywatnym szkółkom prowadzenia swojej działalności gospodarczej.
  • Wobec powyższego zasadnym jest nałożenie opłat na Szkółki Pływackie, które realizują swoją działalność usługową i czerpią z tego tytułu korzyści (do momentu wprowadzenie nowego regulaminu niemal bezkosztowo).
  • Pływalnia Miejska jest identycznym miejscem pracy, jak biuro, sklep.
    Szkółki Pływackie mogą realizować swoje zajęcia, ale muszą ponosić analogiczne koszty, jak księgowa, która wynajmuje biuro rachunkowe;  jak krawcowa, która wynajmuje pomieszczenie, jak sprzedawca, który wynajmuje lokal itp.
  • Opłaty z tytułu działalności gospodarczej ponosi również punkt gastronomiczny jak i sklepik sportowy oraz Instruktorzy prowadzący swoje prywatne zajęcia na sali fitness.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem Państwu wszystkie kwestie. Niepotrzebna jest retoryka, która „skrzywia” w/w fakty. Każda Szkółka Pływacka, która chce współpracować z Miejskim Ośrodkiem Sportu w Wolsztynie ma taką możliwość. Może prowadzić nauki grupowe i indywidualne. Informacje o modyfikacji formy współpracy były wielokrotnie przekazywane już w ubiegłym roku. Większość Szkółek Pływackich umowy rezerwacji torów podpisało już  latem 2021r,

Umowy Instruktorskie w dniu 01.04.2022r. zostały podpisane przez trzy z sześciu Szkółek Pływackich..
Liczę na to, że emocje opadną.

Jestem zawsze otwarty na w pełni transparentną współpracę. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszam do osobistego spotkania.


Z wyrazami szacunku -  Dyrektor Miejskiego Ośrodka i Rekreacji w Wolsztynie


01.04.2022, REGULAMIN

Informujemy, że od dnia 01.04.2022r. zostaje wprowadzony zmodyfikowany REGULAMIN OGÓLNY zasad i trybu korzystania z obiektu Pływalni Miejskiej.

Wprowadzony regulamin UMOŻLIWIA bez żadnych przeszkód i ograniczeń prowadzić zajęcia nauki pływania, doskonalenia pływania przez wszystkie Szkółki Pływackie i Instruktorów.

Warunkiem prowadzenia zajęć, zgodnie z regulaminem jest podpisanie umowy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wolsztynie umowy na:


- wynajem torów   (na potrzeby nauk grupowych),

- umowy instruktorskiej (na potrzeby zajęć indywidualnych).W przypadku jakichlowiek pytań lub wątpliwości zapraszamy we wtorki w godz. 10:00 - 11:00.


29.03.2022, KURS SĘDZIOWSKI

Informujemy, że w dniach 28-29.05.2022r. w Pływalni Miejskiej
w Wolsztynie odbędzie się
KURS SĘDZIEGO PŁYWANIA (2 klasy).


Szczegółowe informacje dostępne w kasie.


1 « [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] » 49
Pływalnia Wolsztyn
ul. Komorowska 2
64-200 Wolsztyn
Telefon: 68 347-43-60
Fax: 68 347-43-69

NIP 923-16-62-958
email: plywalnia@wolsztyn.pl
stat4uOsób online: 2
Wszystkie prawa zastrzeżone UM Wolsztyn by www.plywalnia.wolsztyn.pl 2008 - 2023. Projekt strony i wykonanie: PRESSTU.PL
Zezwala się na wykorzystywanie i publikowanie materiałów zamieszczonych na stronie pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia (www.plywalnia.wolsztyn.pl)