Wydrukuj tą strone | Zamknij to okno


 

I Runda Klubowego Pucharu Polski w pływaniu w płetwach

 

W dniach 14-15 marca 2009 odbyły się na basenie w Wolsztynie zawody o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolsztyn będące jednocześnie Zawodami I Edycji Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach. Pływanie w płetwach to dyscyplina, w której zawodnicy pływają w jednej dużej monopłetwie po powierzxchni z fajką do oddychania bądź pod wodą na bezdechu lub z butlą z powietrzem.Rozgrywane są również konkurencje w tzw płetwach bi-fins- czyli w podwójnyvch płetwach. Zawody organizował poznański klub p0ływania w płetwach WUKS Wilczki wespół z Polskim Związkiem Płetwonurkowania (PZPNn).

Uroczystego otwarcia dokonała Pani Burmistrz Wolsztyna Justyna Mikołajewska oraz prezes PZPn Leszek Siudut. Przez 2 dni ponad 130 zawodników z 11 klubów z całej Polski (Laguna Toruń, Delfin Jastarnia, Flota Gdynia, Neptun Gdańsk) Płetwal Gorzów, Toruńczyk Toruń, Orka Bytom, Rekin Wrocław, Tytan Bydgoszcz, Nautilus Jastrzębie, Wilczki Poznań)rywalizowało w ramach 5 kategorii wiekowych w kilku konkurencjach.

W sobotę odbyły się wyścigi na 400 i 100m po powierzchni oraz konkurencje podwodne 25 i 50 metrów. Zawodnicy młodsi (kategorii E i D) pod wodą bez oddechu przepływali jedną długość basenu, natomiast starsi( kat. C,B I A) dwie długości. W sobotę rozegrano 2 sztafety- 5x50 m oraz 5x 100m , a także 2 konkurencje w monopłetwie po powierzchni: 200m i 50 m, sprint 50 m w płetwach bi- fins po powierzchchni oraz wyścig pod wodą z butlą z powietrzem na 100 metrów. Emocji nie brakowało. Zawody zakończyły się udekorowaniem medalami w kształcie monopłetwy oraz pucharami najlepszych zawodników oraz przedstawicieli klubów w karegorii open. Medale, puchary i ngrody wręczył Pan Burmistrz Andrzej Rogoziński. 


Wyniki [pdf]